WE ARE CURRENTLY WORKING ON A BRAND NEW WEBSITE.
GRUPA Mikroma KULTURA DOSKONALOSCI
STRONA GLÓWNA GRUPA MIKROMA JAKOSC PARK MASZYNOWY KONTAKT

Historia

STRONA GLÓWNA > Historia
MENU

ROZWÓJ GRUPY MIKROMA

Po wielu latach zdobywania bogatego doświadczenia w branży precyzyjnej obróbki mechanicznej Władysław Szewczyk założył w 1992 r. firmę M2P. Na drogę rozwoju, doskonalenia i konkurencyjności wkroczył z przekonaniem i pasją. Firma zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych i niestandardowych części i podzespołów mechanicznych, a jej odbiorcami są wiodące firmy przemysłu lotniczego i konstruktorzy maszyn.

W krótkim czasie nastąpił zdecydowany rozwój firmy M2P tak, że w 1998 r. połączyła się z produkującą silniki elektryczne polską firmą Mikroma założoną w 1973 r. Grupa przyjęła także jej nazwę. Marc i Yan Szewczyk, synowie założyciela, rozpoczęli współpracę z ojcem i razem zainwestowali duże nakłady w nowy park maszynowy o najwyższym poziomie technologicznym oraz w szkolenie wysoko wykwalifikowanego personelu. W ten sposób zwiększyła się fachowa wiedza obu zakładów produkcyjnych, co dodało Grupie nowego dynamizmu.

Dbając o rozwój i gwarancję pełnego zadowolenia klientów, w 2012 r. firma Mikroma utworzyła oddział Mikroma OSM zajmujący się zarządzaniem i składowaniem surowców oraz odlewów. Zakład wykonuje cięcie surowców i obróbkę wstępną. Firma Mikroma nie przestaje spełniać coraz bardziej wygórowanych oczekiwań rynku.

Przyjęcie podejścia polegającego na stawianiu sobie wysokich wymogów doprowadziło do kolejnego sukcesu już w następnym roku. Stworzenie firmy Mikroma CTS pomogło Grupie rozwiązać problem nasycenia sektora obróbki powierzchniowej, a jednocześnie umożliwiło zaoferowanie partnerom kompletnego rozwiązania. Mikroma oferuje surowce, obróbkę i montaż - jest w stanie zrealizować wszystkie etapy łańcucha produkcji i zapewnić najwyższą jakość produktu oraz szybką dostawę dzięki uproszczonej logistyce.

Rok 2013 był owocny i pełen sukcesów dla Grupy. Utworzono nowy oddział - Mikroma TECH - centrum badawcze składające się z grupy inżynierów, którzy są w stanie zapewnić odpowiedzieć na zapytania ofertowe. Taki element w obecnych czasach staje się koniecznym warunkiem uczestnictwa w branży.

Dynamika Grupy i jej zdolność reagowania na zachodzące zmiany są niezaprzeczalne. Dlatego w 2014 r. firma Mikroma zaplanowała otwarcie nowego zakładu w Casablance w Maroku, aby utrzymać jak najbliższy kontakt ze swoimi partnerami. Otwarcie tego zakładu przewidziane jest na pierwszy kwartał 2015 r. Oddział ten będzie składał się z biura technologicznego i zaawansowanego technologicznie zakładu obróbki.

Obecnie Grupa zatrudnia ponad 660 pracowników i nie przestaje się rozwijać dzięki temu, że stosuje konkurencyjne rozwiązania na światowym poziomie oraz zdobywa zaufanie partnerów już od ponad 20 lat. Doskonała opinia w branży jest już potwierdzona, jednak firmie Mikroma zawsze zależy na rozwoju, innowacyjności i zapewnieniu partnerom jak najlepszego i wyspecjalizowanego produktu.
© Mikroma Group. Wszystkie prawa zastrzeżone . Kredyt : Create.
ISO